Kilpailu 1.9.2018, paikka Raviradantie 26, järjestäjä MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 1, kello 12:30, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 wecope Flink Cennards Donnatella Kati Murtola IMAKK 48,58 3,33 -5,42 5 5  
2 2 auster Hertta Huovispäivän Hunaja Paula Rahikainen MAH 73,50 2,20 19,50 10 29,50  

A agilityrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 cavspa Hilla PANDA'S LOVEGIRL Marika Viilos KK-99 44,66 3,63 -9,34 5 5  
2 3 boster Lotte Mersu Led Lotte Annaliisa Leinonen MAH 56,12 2,89 2,12 10 12,12  
  5 kääpin Vili Vilipetteri Tea Valli KK-99         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 kesvil Selma SILVER PAINT'S LOVE YOU TOO Marianne Myllymäki MAH 41,67 3,89 -12,33 0 -12,33 LUVA
2 9 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH 46,42 3,49 -7,58 0 -7,58 LUVA
3 12 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH 31,40 5,16 -22,60 10 10  
4 10 shelam Peggy Myhappiness Kiss Me Quick Alisa Anttila POPDOG 39,89 4,06 -14,11 10 10  
  6 mudi Riesa MUSTANTASSUN PATRIISIA Väinö Ojala LAUKA         HYL  
  8 shelam Wini Tähtihovin Indian Erja Kalpio KK-99         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:00, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Sanna Karttunen SAVPK 40,97 3,95 -13,03 0 -13,03 LUVA
2 19 espves Rölli WEEWADDLE OFF THE WALL AGAIN Merja Ojala KK-99 39,55 4,10 -14,45 5 5  
3 14 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MAH 45,32 3,57 -8,68 10 10  
  13 borcol Helmi DEMSSIN BLACK PEARL Heidi Hulkkonen MAH         HYL  
  16 auskel Kusto MUSNAT DOWNUNDER Mari Järvinen LAU         HYL  
  18 slapko Kara JÄKÄLÄKUMMUN YLLYTYSHULLU Kati Huhtinen KK-99         HYL  
  20 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL  
  21 muurotu Heta HETA Minna Marttinen KK-99         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 13:00, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 parcol Raffe Memorylane Paradise Xpress Sanni Hassinen MAH 50,26 3,22 -3,74 5 5  
2 28 auspai Welmu Wolffhouse-Caratia Need You Now Mirka Flinck   44,25 3,66 -9,75 10 10  
3 23 lyhcol Tara Allegory Regana Jouni Karnasaari MAH 54,75 2,96 0,75 10 10,75  
  24 borcol Oku NEVER NEVER LAND N'DJ HI-TEK Olli Humalamäki MAH         HYL  
  27 borcol Ode PIGGYLAND'S ODETTE Anu Pulliainen MAH         HYL  
  29 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  30 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 13:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99 46,14 4,05 -5,86 0 -5,86  
2 37 espves Nuka Marikharon Jackpot Katja Siekkinen VAU 49,11 3,81 -2,89 5 5  
3 34 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 50,52 3,70 -1,48 5 5  
4 41 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH 59,32 3,15 7,32 5 12,32  
  32 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire Tuija Sepponen MAH         HYL  
  33 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT         HYL  
  35 auskel Erki Bestseller Ralini Marra leena kantanen LAU         HYL  
  36 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU         HYL  
  38 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL  
  39 isllam Tiuhti Tunturiketun Rimadur Berta Tuija Syrjäläinen MAH         HYL  
  42 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali JAU         HYL  
  40 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK         KESK  

A agilityrata, maksi 3, kello 13:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 38,90 4,81 -13,10 0 -13,10  
2 46 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY 46,57 4,02 -5,43 0 -5,43  
3 56 belpag Fritz Mustantuulen Woodoo Tuula Hietanen KSSK 55,21 3,39 3,21 5 8,21  
4 50 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 41,83 4,47 -10,17 10 10  
5 52 belpam Hotti Frosty Forest Hot Shot Jenna Hartikainen ToDo 43,35 4,31 -8,65 10 10  
6 45 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen ToDo 47,62 3,93 -4,38 10 10  
7 44 belpag Typy Mustantuulen Yön Kuningatar Tuula Hietanen KSSK 50,18 3,73 -1,82 10 10  
8 51 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU 61,54 3,04 9,54 5 14,54  
9 57 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen ToDo 46,01 4,06 -5,99 20 20  
10 48 borcol Juno Wallxera's Abrasboss Lotta Luukka-Kaivola WUOKS 54,23 3,45 2,23 30 32,23  
  47 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  54 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 auster Hertta Huovispäivän Hunaja Paula Rahikainen MAH 61,55 2,71 10,55 5 15,55  

C hyppyrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 kääpin Vili Vilipetteri Tea Valli KK-99 42,99 3,88 -8,01 10 10  
2 4 cavspa Hilla PANDA'S LOVEGIRL Marika Viilos KK-99 46,94 3,56 -4,06 10 10  
3 3 boster Lotte Mersu Led Lotte Annaliisa Leinonen MAH 52,78 3,16 1,78 10 11,78  

C hyppyrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 kesvil Selma SILVER PAINT'S LOVE YOU TOO Marianne Myllymäki MAH 34,92 4,84 -16,08 0 -16,08 LUVA
2 6 mudi Riesa MUSTANTASSUN PATRIISIA Väinö Ojala LAUKA 34,92 4,84 -16,08 5 5  
3 9 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH 40,07 4,22 -10,93 5 5  
4 11 slapko Pupu EISENFEST JESSICA RABBIT Veera Vallittu PPKY 60,46 2,80 9,46 10 19,46  
  8 shelam Wini Tähtihovin Indian Erja Kalpio KK-99         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:25, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MAH 37,74 4,43 -13,26 5 5  
2 19 espves Rölli WEEWADDLE OFF THE WALL AGAIN Merja Ojala KK-99 40,36 4,14 -10,64 5 5  
3 17 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Sanna Karttunen SAVPK 41,60 4,01 -9,40 5 5  
4 20 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH 37,63 4,44 -13,37 10 10  
  18 slapko Kara JÄKÄLÄKUMMUN YLLYTYSHULLU Kati Huhtinen KK-99         HYL  
  21 muurotu Heta HETA Minna Marttinen KK-99         HYL  
  15 borcol Neppis PEATDIGGER PRIM Misa Riiali JAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 10:25, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 32,11 5,20 -18,89 0 -18,89 LUVA
2 23 lyhcol Tara Allegory Regana Jouni Karnasaari MAH 42,42 3,94 -8,58 10 10  
3 27 borcol Ode PIGGYLAND'S ODETTE Anu Pulliainen MAH 47,33 3,53 -3,67 10 10  
4 26 auspai Tuisku PATCHCOAT ZHIRAYR Sini Sikanen VARPS 49,18 3,40 -1,82 15 15  
5 24 borcol Oku NEVER NEVER LAND N'DJ HI-TEK Olli Humalamäki MAH 45,53 3,67 -5,47 20 20  
  25 parcol Raffe Memorylane Paradise Xpress Sanni Hassinen MAH         HYL  
  29 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  22 borcol Jukkis Flowerfellow Black Panther taina lauttaanaho POPDOG         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 15:50, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 auskel Erki Bestseller Ralini Marra leena kantanen LAU 35,56 4,98 -10,44 5 5  
2 33 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT 35,62 4,97 -10,38 5 5  
3 43 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99 40,80 4,34 -5,20 5 5  
4 34 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 42,03 4,21 -3,97 5 5  
5 39 isllam Tiuhti Tunturiketun Rimadur Berta Tuija Syrjäläinen MAH 42,48 4,17 -3,52 5 5  
6 32 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire Tuija Sepponen MAH 44,47 3,98 -1,53 10 10  
7 41 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH 54,96 3,22 8,96 5 13,96  
  31 borcol Tankki FLOWERFELLOW FORGET-ME-NOT taina lauttaanaho POPDOG         HYL  
  36 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU         HYL  
  37 espves Nuka Marikharon Jackpot Katja Siekkinen VAU         HYL  
  38 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL  
  42 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali JAU         HYL  
  40 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 15:50, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY 40,75 4,34 -5,25 0 -5,25 SERT-H
2 55 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK 43,65 4,05 -2,35 0 -2,35  
3 53 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 32,95 5,37 -13,05 5 5  
4 52 belpam Hotti Frosty Forest Hot Shot Jenna Hartikainen ToDo 36,02 4,91 -9,98 5 5  
5 56 belpag Fritz Mustantuulen Woodoo Tuula Hietanen KSSK 47,77 3,71 1,77 5 6,77  
6 45 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen ToDo 38,94 4,55 -7,06 10 10  
  44 belpag Typy Mustantuulen Yön Kuningatar Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  47 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  48 borcol Juno Wallxera's Abrasboss Lotta Luukka-Kaivola WUOKS         HYL  
  50 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH         HYL  
  51 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  
  54 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE         HYL  
  49 belpat Lysti COUSIN'S REGINA Eeva Pitkänen MAH         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:15, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 1, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 wecope Flink Cennards Donnatella Kati Murtola IMAKK 55,75 2,85 2,75 10 12,75  

B agilityrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 cavspa Hilla PANDA'S LOVEGIRL Marika Viilos KK-99 51,45 3,09 -1,55 10 10  
  3 boster Lotte Mersu Led Lotte Annaliisa Leinonen MAH         HYL  
  5 kääpin Vili Vilipetteri Tea Valli KK-99         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH 36,07 4,41 -16,93 5 5  
2 10 shelam Peggy Myhappiness Kiss Me Quick Alisa Anttila POPDOG 37,36 4,26 -15,64 5 5  
3 9 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH 47,56 3,34 -5,44 5 5  
4 6 mudi Riesa MUSTANTASSUN PATRIISIA Väinö Ojala LAUKA 39,70 4,01 -13,30 10 10  
  7 kesvil Selma SILVER PAINT'S LOVE YOU TOO Marianne Myllymäki MAH         HYL  
  8 shelam Wini Tähtihovin Indian Erja Kalpio KK-99         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:40, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 espves Rölli WEEWADDLE OFF THE WALL AGAIN Merja Ojala KK-99 36,31 4,38 -16,69 5 5  
2 16 auskel Kusto MUSNAT DOWNUNDER Mari Järvinen LAU 40,06 3,97 -12,94 15 15  
  13 borcol Helmi DEMSSIN BLACK PEARL Heidi Hulkkonen MAH         HYL  
  14 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MAH         HYL  
  17 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Sanna Karttunen SAVPK         HYL  
  18 slapko Kara JÄKÄLÄKUMMUN YLLYTYSHULLU Kati Huhtinen KK-99         HYL  
  20 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL  
  21 muurotu Heta HETA Minna Marttinen KK-99         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 auspai Welmu Wolffhouse-Caratia Need You Now Mirka Flinck   42,44 3,75 -10,56 0 -10,56 LUVA
2 25 parcol Raffe Memorylane Paradise Xpress Sanni Hassinen MAH 51,14 3,11 -1,86 5 5  
  23 lyhcol Tara Allegory Regana Jouni Karnasaari MAH         HYL  
  24 borcol Oku NEVER NEVER LAND N'DJ HI-TEK Olli Humalamäki MAH         HYL  
  26 auspai Tuisku PATCHCOAT ZHIRAYR Sini Sikanen VARPS         HYL  
  27 borcol Ode PIGGYLAND'S ODETTE Anu Pulliainen MAH         HYL  
  29 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  30 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:50, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali JAU 44,17 4,37 -10,83 5 5  
2 34 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 44,33 4,35 -10,67 5 5  
3 36 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU 44,79 4,31 -10,21 5 5  
4 37 espves Nuka Marikharon Jackpot Katja Siekkinen VAU 49,01 3,94 -5,99 5 5  
5 39 isllam Tiuhti Tunturiketun Rimadur Berta Tuija Syrjäläinen MAH 50,11 3,85 -4,89 5 5  
6 43 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99 47,96 4,02 -7,04 10 10  
7 32 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire Tuija Sepponen MAH 48,87 3,95 -6,13 10 10  
  33 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT         HYL  
  35 auskel Erki Bestseller Ralini Marra leena kantanen LAU         HYL  
  38 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL  
  41 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH         HYL  
  40 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 14:50, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 40,27 4,79 -14,73 0 -14,73  
2 55 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK 52,93 3,65 -2,07 0 -2,07  
3 56 belpag Fritz Mustantuulen Woodoo Tuula Hietanen KSSK 52,28 3,69 -2,72 5 5  
4 46 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY 55,24 3,49 0,24 5 5,24  
5 48 borcol Juno Wallxera's Abrasboss Lotta Luukka-Kaivola WUOKS 49,08 3,93 -5,92 25 25  
  44 belpag Typy Mustantuulen Yön Kuningatar Tuula Hietanen KSSK         HYL  
  45 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen ToDo         HYL  
  47 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  50 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH         HYL  
  51 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  
  52 belpam Hotti Frosty Forest Hot Shot Jenna Hartikainen ToDo         HYL  
  54 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE         HYL  
  57 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen ToDo         HYL  
  49 belpat Lysti COUSIN'S REGINA Eeva Pitkänen MAH         POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, mini 1 yhteistulos, koirakoita 3
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 cavspa Hilla PANDA'S LOVEGIRL Marika Viilos KK-99 98,39 -5,61 20 20  
1 B agilityrata 51,45 -1,55 10 10 *
2 C hyppyrata 46,94 -4,06 10 10 *
  3 boster Lotte Mersu Led Lotte Annaliisa Leinonen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 52,78 1,78 10 11,78  
  5 kääpin Vili Vilipetteri Tea Valli KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 42,99 -8,01 10 10  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, medi 1 yhteistulos, koirakoita 4
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 parson Jori MISELIN MACNAIR WALDEN Marja Lahikainen MAH 87,63 -16,37 10 10  
3 B agilityrata 47,56 -5,44 5 5 *
3 C hyppyrata 40,07 -10,93 5 5 *
2 6 mudi Riesa MUSTANTASSUN PATRIISIA Väinö Ojala LAUKA 74,62 -29,38 15 15  
4 B agilityrata 39,70 -13,30 10 10 *
2 C hyppyrata 34,92 -16,08 5 5 *
  7 kesvil Selma SILVER PAINT'S LOVE YOU TOO Marianne Myllymäki MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 34,92 -16,08 0 -16,08 LUVA
  8 shelam Wini Tähtihovin Indian Erja Kalpio KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, pikkumaksi 1 yhteistulos, koirakoita 6
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 19 espves Rölli WEEWADDLE OFF THE WALL AGAIN Merja Ojala KK-99 76,67 -27,33 10 10  
1 B agilityrata 36,31 -16,69 5 5 *
2 C hyppyrata 40,36 -10,64 5 5 *
  14 mudi Kelmi Mustantassun Anselmi Emilia Lamponen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 37,74 -13,26 5 5  
  17 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Sanna Karttunen SAVPK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 41,60 -9,40 5 5  
  18 slapko Kara JÄKÄLÄKUMMUN YLLYTYSHULLU Kati Huhtinen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  20 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
4 C hyppyrata 37,63 -13,37 10 10  
  21 muurotu Heta HETA Minna Marttinen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, maksi 1 yhteistulos, koirakoita 7
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  23 lyhcol Tara Allegory Regana Jouni Karnasaari MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 42,42 -8,58 10 10  
  24 borcol Oku NEVER NEVER LAND N'DJ HI-TEK Olli Humalamäki MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
5 C hyppyrata 45,53 -5,47 20 20  
  25 parcol Raffe Memorylane Paradise Xpress Sanni Hassinen MAH       HYL  
2 B agilityrata 51,14 -1,86 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  26 auspai Tuisku PATCHCOAT ZHIRAYR Sini Sikanen VARPS       HYL  
  B agilityrata       HYL  
4 C hyppyrata 49,18 -1,82 15 15  
  27 borcol Ode PIGGYLAND'S ODETTE Anu Pulliainen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 47,33 -3,67 10 10  
  29 borcol Rene Piggyland's Yer Blues Veli-Pekka Laulainen KOTKA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  30 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 32,11 -18,89 0 -18,89 LUVA

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, pikkumaksi 3 yhteistulos, koirakoita 11
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 34 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 86,36 -14,64 10 10  
2 B agilityrata 44,33 -10,67 5 5 *
4 C hyppyrata 42,03 -3,97 5 5 *
2 39 isllam Tiuhti Tunturiketun Rimadur Berta Tuija Syrjäläinen MAH 92,59 -8,41 10 10  
5 B agilityrata 50,11 -4,89 5 5 *
5 C hyppyrata 42,48 -3,52 5 5 *
3 43 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99 88,76 -12,24 15 15  
6 B agilityrata 47,96 -7,04 10 10 *
3 C hyppyrata 40,80 -5,20 5 5 *
4 32 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire Tuija Sepponen MAH 93,34 -7,66 20 20  
7 B agilityrata 48,87 -6,13 10 10 *
6 C hyppyrata 44,47 -1,53 10 10 *
  33 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 35,62 -10,38 5 5  
  35 auskel Erki Bestseller Ralini Marra leena kantanen LAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 35,56 -10,44 5 5  
  36 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU       HYL  
3 B agilityrata 44,79 -10,21 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  37 espves Nuka Marikharon Jackpot Katja Siekkinen VAU       HYL  
4 B agilityrata 49,01 -5,99 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  38 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  41 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
7 C hyppyrata 54,96 8,96 5 13,96  
  42 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali JAU       HYL  
1 B agilityrata 44,17 -10,83 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  40 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen-Virsu KSSK       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, maksi 3 yhteistulos, koirakoita 12
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 55 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK 96,58 -4,42 0 -4,42  
2 B agilityrata 52,93 -2,07 0 -2,07 *
2 C hyppyrata 43,65 -2,35 0 -2,35 *
2 53 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 73,22 -27,78 5 5  
1 B agilityrata 40,27 -14,73 0 -14,73 *
3 C hyppyrata 32,95 -13,05 5 5 *
3 46 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY 95,99 0,24 5 5,24  
4 B agilityrata 55,24 0,24 5 5,24 *
1 C hyppyrata 40,75 -5,25 0 -5,25 SERT-H *
4 56 belpag Fritz Mustantuulen Woodoo Tuula Hietanen KSSK 100,05 1,77 10 11,77  
3 B agilityrata 52,28 -2,72 5 5 *
5 C hyppyrata 47,77 1,77 5 6,77 *
  44 belpag Typy Mustantuulen Yön Kuningatar Tuula Hietanen KSSK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  45 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen ToDo       HYL  
  B agilityrata       HYL  
6 C hyppyrata 38,94 -7,06 10 10  
  47 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  48 borcol Juno Wallxera's Abrasboss Lotta Luukka-Kaivola WUOKS       HYL  
5 B agilityrata 49,08 -5,92 25 25  
  C hyppyrata       HYL  
  50 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  51 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  52 belpam Hotti Frosty Forest Hot Shot Jenna Hartikainen ToDo       HYL  
  B agilityrata       HYL  
4 C hyppyrata 36,02 -9,98 5 5  
  54 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  49 belpat Lysti COUSIN'S REGINA Eeva Pitkänen MAH       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

*) huomioitu yhteistuloksessa