Kilpailu 2.9.2018, paikka Raviradantie 26, järjestäjä MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.

[A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [A Mini 3] [A Medi 3] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [B Mini 3] [B Medi 3]

A agilityrata, pikkumini 2, kello 11:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 2, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 jackru Linus Liinakon Linus Marja Mäenpää MAH 69,84 2,58 13,84 5 18,84  
  60 wecope Maili Cloudmoore Wuhuu-N-Huu Sari Sutinen VARPS         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 11:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kääsna Opri FAUSTKÄMPFEN OPTION IN PEPPER BW Hanne Lapakko IMAKK 47,06 3,82 -8,94 0 -8,94 OIVA
2 63 shelam Alli Bumtsi Bum Aquamarine Mermaid Henna Erkkilä KAKE 49,30 3,65 -6,70 0 -6,70  
3 66 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH 41,38 4,35 -14,62 10 10  
4 65 mittel Pena TAIVAANNASTAN WATT Mervi Hämäläinen SAVPK 66,02 2,73 10,02 15 25,02  
  62 shelam ODETTE IHMETASSUN ODETTE Paavo Neuvonen MAH         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 11:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 jappys Dam Annbe Lady Daim Of Elvis Liisa Nyyssönen KK-99 54,89 3,28 -1,11 5 5  
  67 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH         HYL  
  69 shelam Kiri Karhuveljen Tsoukki Maria Laaksonen LAU         HYL  
  70 shelam Elmo Khimairan Hold My Gold Virpi Ruotsalainen KK-99         HYL  
  73 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  
  68 pyrpap Mai CASSE-NOISETTES L'AMOUR N'EST RIEN Annukka Hulkko MAH         POIS  
  71 pyrpap Diego Drole D'oiseau Saute Sur L'occasion Johanna Rissanen ACE         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 11:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 2, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS 40,25 4,47 -15,75 5 5  
  75 auskel X Kelmi Bandicoot Jari Hokkanen JAT         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 11:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 1, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  76 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 12:50, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 39,33 4,78 -13,67 0 -13,67  
2 94 shelam Brava Tytylän Summer Dark Beauty Minna Saarelainen JAT 44,47 4,23 -8,53 0 -8,53  
3 79 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH 48,95 3,84 -4,05 0 -4,05  
4 86 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 53,61 3,51 0,61 0 0,61  
5 84 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU 41,98 4,48 -11,02 5 5  
6 78 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99 44,37 4,24 -8,63 5 5  
7 83 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH 48,40 3,88 -4,60 5 5  
8 85 mittel Papu Vilmalan Babsi Mervi Laakso WUOKS 49,68 3,78 -3,32 5 5  
9 82 x-rotu Amalia AMALIA Seija Hartikainen LAU 61,11 3,08 8,11 15 23,11  
  81 shelam Sierra Mintolan Donna Minna Saarelainen JAT         HYL  
  87 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK         HYL  
  88 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU         HYL  
  89 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Riitta Vepsäläinen WUOKS         HYL  
  91 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  93 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99 42,76 4,40 -10,24 0 -10,24  
2 108 shelam Manta Khimairan Covered In Gold Anu Rinkinen SAVPK 47,02 4,00 -5,98 0 -5,98  
3 103 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH 47,96 3,92 -5,04 0 -5,04  
4 109 kromfo Ruu KRUMME FURCHE NOMEN EST OMEN Jukka Vahvaselkä MAH 40,43 4,65 -12,57 5 5  
  95 shelam Luna Whirling's Fuel To The Flames Anu Rinkinen SAVPK         HYL  
  96 manter Elvis Rockstyle's Unique Melody Emmi Thure KK-99         HYL  
  97 mittel Luca Semeli Tuija Syrjäläinen KK-99         HYL  
  99 mudi Tico Mustapippurin Valomerkki Enni härkänen LAU         HYL  
  100 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH         HYL  
  101 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH         HYL  
  102 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU         HYL  
  104 mittel Ycä Taivaannastan Wiivakoodi Mervi Hämäläinen SAVPK         HYL  
  105 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso Anne Vatanen KK-99         HYL  
  106 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  107 espves Miina Caraydan Lillet Sanna Pyykönen SAVPK         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 10:00, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kääsna Opri FAUSTKÄMPFEN OPTION IN PEPPER BW Hanne Lapakko IMAKK 52,10 3,49 0,10 5 5,10  
  63 shelam Alli Bumtsi Bum Aquamarine Mermaid Henna Erkkilä KAKE         HYL  
  66 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 10:00, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 jappys Dam Annbe Lady Daim Of Elvis Liisa Nyyssönen KK-99 46,00 3,96 -6,00 0 -6,00 LUVA
2 69 shelam Kiri Karhuveljen Tsoukki Maria Laaksonen LAU 38,20 4,76 -13,80 5 5  
  67 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH         HYL  
  70 shelam Elmo Khimairan Hold My Gold Virpi Ruotsalainen KK-99         HYL  
  68 pyrpap Mai CASSE-NOISETTES L'AMOUR N'EST RIEN Annukka Hulkko MAH         POIS  
  71 pyrpap Diego Drole D'oiseau Saute Sur L'occasion Johanna Rissanen ACE         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 10:00, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  74 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS         HYL  
  75 auskel X Kelmi Bandicoot Jari Hokkanen JAT         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 10:00, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  76 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 34,81 4,48 -6,19 0 -6,19 SERT-H
2 94 shelam Brava Tytylän Summer Dark Beauty Minna Saarelainen JAT 38,23 4,08 -2,77 0 -2,77  
3 89 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Riitta Vepsäläinen WUOKS 42,52 3,67 1,52 0 1,52  
4 88 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU 43,02 3,63 2,02 0 2,02  
5 84 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU 36,40 4,29 -4,60 10 10  
6 85 mittel Papu Vilmalan Babsi Mervi Laakso WUOKS 49,04 3,18 8,04 5 13,04  
  77 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  78 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99         HYL  
  79 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH         HYL  
  80 shelam Laku Bernoban Taskumatti Paavo Neuvonen MAH         HYL  
  82 x-rotu Amalia AMALIA Seija Hartikainen LAU         HYL  
  83 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH         HYL  
  86 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99         HYL  
  90 borter Wiljo Foxilux Wiisas Wiljo Hanna Jaakkonen MAH         HYL  
  91 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  92 volpin Säkä ANSERINA'S QUINTINA Sanna Vuorivirta MAH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 14:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 13, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 mittel Ycä Taivaannastan Wiivakoodi Mervi Hämäläinen SAVPK 36,25 4,30 -4,75 0 -4,75  
2 107 espves Miina Caraydan Lillet Sanna Pyykönen SAVPK 36,93 4,22 -4,07 0 -4,07  
3 106 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 38,36 4,07 -2,64 0 -2,64  
4 101 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 43,43 3,59 2,43 10 12,43  
5 96 manter Elvis Rockstyle's Unique Melody Emmi Thure KK-99 47,13 3,31 6,13 10 16,13  
6 103 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH 58,45 2,67 17,45 15 32,45  
  95 shelam Luna Whirling's Fuel To The Flames Anu Rinkinen SAVPK         HYL  
  97 mittel Luca Semeli Tuija Syrjäläinen KK-99         HYL  
  98 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99         HYL  
  100 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH         HYL  
  105 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso Anne Vatanen KK-99         HYL  
  108 shelam Manta Khimairan Covered In Gold Anu Rinkinen SAVPK         HYL  
  109 kromfo Ruu KRUMME FURCHE NOMEN EST OMEN Jukka Vahvaselkä MAH         HYL  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 10:55, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 2, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 jackru Linus Liinakon Linus Marja Mäenpää MAH 64,40 2,97 5,40 5 10,40  
  60 wecope Maili Cloudmoore Wuhuu-N-Huu Sari Sutinen VARPS         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 10:55, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kääsna Opri FAUSTKÄMPFEN OPTION IN PEPPER BW Hanne Lapakko IMAKK 56,96 3,35 -2,04 5 5  
2 62 shelam ODETTE IHMETASSUN ODETTE Paavo Neuvonen MAH 63,44 3,01 4,44 5 9,44  
3 66 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH 51,72 3,69 -7,28 10 10  
  63 shelam Alli Bumtsi Bum Aquamarine Mermaid Henna Erkkilä KAKE         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 10:55, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 5, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  67 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH         HYL  
  69 shelam Kiri Karhuveljen Tsoukki Maria Laaksonen LAU         HYL  
  70 shelam Elmo Khimairan Hold My Gold Virpi Ruotsalainen KK-99         HYL  
  72 jappys Dam Annbe Lady Daim Of Elvis Liisa Nyyssönen KK-99         HYL  
  73 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  
  68 pyrpap Mai CASSE-NOISETTES L'AMOUR N'EST RIEN Annukka Hulkko MAH         POIS  
  71 pyrpap Diego Drole D'oiseau Saute Sur L'occasion Johanna Rissanen ACE         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 10:55, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 2, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  74 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS         HYL  
  75 auskel X Kelmi Bandicoot Jari Hokkanen JAT         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 10:55, tuomari Vesa Sivonen, koirakoita 1, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 89 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH 48,21 3,96 -10,79 5 5  

B agilityrata, mini 3, kello 13:50, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH 46,20 3,92 -3,80 0 -3,80  
2 87 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 47,91 3,78 -2,09 0 -2,09  
3 85 mittel Papu Vilmalan Babsi Mervi Laakso WUOKS 53,27 3,40 3,27 0 3,27  
4 89 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Riitta Vepsäläinen WUOKS 49,80 3,63 -0,20 5 5  
5 80 shelam Laku Bernoban Taskumatti Paavo Neuvonen MAH 54,65 3,31 4,65 5 9,65  
  77 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  78 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99         HYL  
  81 shelam Sierra Mintolan Donna Minna Saarelainen JAT         HYL  
  82 x-rotu Amalia AMALIA Seija Hartikainen LAU         HYL  
  83 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH         HYL  
  84 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU         HYL  
  86 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99         HYL  
  88 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU         HYL  
  90 borter Wiljo Foxilux Wiisas Wiljo Hanna Jaakkonen MAH         HYL  
  91 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  93 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  94 shelam Brava Tytylän Summer Dark Beauty Minna Saarelainen JAT         HYL  
  92 volpin Säkä ANSERINA'S QUINTINA Sanna Vuorivirta MAH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 13:55, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 mittel Ycä Taivaannastan Wiivakoodi Mervi Hämäläinen SAVPK 41,19 4,39 -8,81 0 -8,81  
2 101 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 46,10 3,93 -3,90 0 -3,90  
3 97 mittel Luca Semeli Tuija Syrjäläinen KK-99 53,01 3,41 3,01 0 3,01  
4 98 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99 39,32 4,60 -10,68 5 5  
5 100 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH 40,46 4,47 -9,54 5 5  
6 108 shelam Manta Khimairan Covered In Gold Anu Rinkinen SAVPK 50,80 3,56 0,80 5 5,80  
7 96 manter Elvis Rockstyle's Unique Melody Emmi Thure KK-99 51,51 3,51 1,51 5 6,51  
  95 shelam Luna Whirling's Fuel To The Flames Anu Rinkinen SAVPK         HYL  
  99 mudi Tico Mustapippurin Valomerkki Enni härkänen LAU         HYL  
  102 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU         HYL  
  103 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH         HYL  
  105 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso Anne Vatanen KK-99         HYL  
  106 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  107 espves Miina Caraydan Lillet Sanna Pyykönen SAVPK         HYL  
  109 kromfo Ruu KRUMME FURCHE NOMEN EST OMEN Jukka Vahvaselkä MAH         HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, mini 2 yhteistulos, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 3
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 64 kääsna Opri FAUSTKÄMPFEN OPTION IN PEPPER BW Hanne Lapakko IMAKK 109,06 0,10 10 10,10  
1 B agilityrata 56,96 -2,04 5 5 *
1 C hyppyrata 52,10 0,10 5 5,10 *
  63 shelam Alli Bumtsi Bum Aquamarine Mermaid Henna Erkkilä KAKE       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  66 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH       HYL  
3 B agilityrata 51,72 -7,28 10 10  
  C hyppyrata       HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, medi 2 yhteistulos, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 4
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  67 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  69 shelam Kiri Karhuveljen Tsoukki Maria Laaksonen LAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 38,20 -13,80 5 5  
  70 shelam Elmo Khimairan Hold My Gold Virpi Ruotsalainen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  72 jappys Dam Annbe Lady Daim Of Elvis Liisa Nyyssönen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 46,00 -6,00 0 -6,00 LUVA
  68 pyrpap Mai CASSE-NOISETTES L'AMOUR N'EST RIEN Annukka Hulkko MAH       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  
  71 pyrpap Diego Drole D'oiseau Saute Sur L'occasion Johanna Rissanen ACE       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, pikkumaksi 2 yhteistulos, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 2
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  74 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  75 auskel X Kelmi Bandicoot Jari Hokkanen JAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, maksi 2 yhteistulos, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 1
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  76 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH       HYL  
1 B agilityrata 48,21 -10,79 5 5  
  C hyppyrata       HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, mini 3 yhteistulos, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 15
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 89 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Riitta Vepsäläinen WUOKS 92,32 1,52 5 6,52  
4 B agilityrata 49,80 -0,20 5 5 *
3 C hyppyrata 42,52 1,52 0 1,52 *
2 85 mittel Papu Vilmalan Babsi Mervi Laakso WUOKS 102,31 11,31 5 16,31  
3 B agilityrata 53,27 3,27 0 3,27 *
6 C hyppyrata 49,04 8,04 5 13,04 *
  77 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  78 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  79 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH       HYL  
1 B agilityrata 46,20 -3,80 0 -3,80  
  C hyppyrata       HYL  
  80 shelam Laku Bernoban Taskumatti Paavo Neuvonen MAH       HYL  
5 B agilityrata 54,65 4,65 5 9,65  
  C hyppyrata       HYL  
  82 x-rotu Amalia AMALIA Seija Hartikainen LAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  83 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  84 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
5 C hyppyrata 36,40 -4,60 10 10  
  86 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  88 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
4 C hyppyrata 43,02 2,02 0 2,02  
  90 borter Wiljo Foxilux Wiisas Wiljo Hanna Jaakkonen MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  91 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  93 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 34,81 -6,19 0 -6,19 SERT-H
  94 shelam Brava Tytylän Summer Dark Beauty Minna Saarelainen JAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 38,23 -2,77 0 -2,77  
  92 volpin Säkä ANSERINA'S QUINTINA Sanna Vuorivirta MAH       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, medi 3 yhteistulos, tuomari Katarina Virkkala, koirakoita 13
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 104 mittel Ycä Taivaannastan Wiivakoodi Mervi Hämäläinen SAVPK 77,44 -13,56 0 -13,56 PiirM 1.
1 B agilityrata 41,19 -8,81 0 -8,81 *
1 C hyppyrata 36,25 -4,75 0 -4,75 *
2 101 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 89,53 2,43 10 12,43 PiirM 2.
2 B agilityrata 46,10 -3,90 0 -3,90 *
4 C hyppyrata 43,43 2,43 10 12,43 *
3 96 manter Elvis Rockstyle's Unique Melody Emmi Thure KK-99 98,64 7,64 15 22,64 PiirM 3.
7 B agilityrata 51,51 1,51 5 6,51 *
5 C hyppyrata 47,13 6,13 10 16,13 *
  95 shelam Luna Whirling's Fuel To The Flames Anu Rinkinen SAVPK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  97 mittel Luca Semeli Tuija Syrjäläinen KK-99       HYL  
3 B agilityrata 53,01 3,01 0 3,01  
  C hyppyrata       HYL  
  98 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99       HYL  
4 B agilityrata 39,32 -10,68 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  100 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH       HYL  
5 B agilityrata 40,46 -9,54 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  103 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
6 C hyppyrata 58,45 17,45 15 32,45  
  105 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso Anne Vatanen KK-99       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  106 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 38,36 -2,64 0 -2,64  
  107 espves Miina Caraydan Lillet Sanna Pyykönen SAVPK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 36,93 -4,07 0 -4,07  
  108 shelam Manta Khimairan Covered In Gold Anu Rinkinen SAVPK       HYL  
6 B agilityrata 50,80 0,80 5 5,80  
  C hyppyrata       HYL  
  109 kromfo Ruu KRUMME FURCHE NOMEN EST OMEN Jukka Vahvaselkä MAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  

*) huomioitu yhteistuloksessa